Emine Erdoğan, Çubuk'ta turşu kurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çubuk'ta kadınların turşu kurma etkinliğine katıldı. Emine Erdoğan, lezzet olarak sirkeli turşunun daha ağır bastığını söyledi.
Murat Saltan
|
13 Ekim 2021, Çarşamba - 18:08
Emine Erdoğan, Çubuk'ta turşu kurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Aşağı Çavundur Mahallesi'nde kadınlarla bir araya geldi.

Çubuklu kadınlarla bir süre sohbet eden Emine Erdoğan, daha sonra kadınlarla birlikte turşu kurdu.

Tarladan toplanan  kelek, patlıcan ve lahanaları kavanozlara dolduran Emine Erdoğan, kadınlardan turşu kurmanın püf noktalarını öğrendi.

Küçükken annesiyle kurduklarından çok farklı bir yöntemle kadınların turşu kurduğunu ifade eden Erdoğan "Bundan sonra evde turşuları ben yaparım artık, çok zevkli." dedi.

Emine Erdoğan, programa gelmeden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Nereye gidiyorsun?" diye sorduğunu, Çubuk deyince de "Bana da bir tabak turşu yollasınlar" dediğini aktararak, selamlarını iletti.

Kadınlarla samimi sohbet

Emine Erdoğan, kadınların "Eliniz bu işlere yatkın" sözleri üzerine gülerek, "Benim elim her işe yatkındır, ben de ev kadınıyım zaten." karşılığını verdi.

Daha sonra özel yapılan turşu suyu ve salatalık turşusunun tadına bakan Emine Erdoğan, "Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar." diyerek, turşuları basın mensuplarına ikram etti.

İlk kez turşu kurdu

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emine Erdoğan, "İlk kez mi turşu kuruyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Küçükken anneme eşlik ediyordum ama ilk kez burada kurdum. Çok güzel bir deneyimdi benim için. Hem ilk olması hem de Çubuk'umuzun değerli hanımlarının bu kadar faal olmaları beni çok duygulandırdı gerçekten. Bu görmeyince anlaşılmıyor, kimler yapıyor, nasıl yapıyor bunları, nasıl hayata geçirmişler gerçekten çok takdir ediyorum. Hem üretiminden bu ana kadar yapıyor olmaları da ayrıca takdire şayan. Gidip çarşıdan pazardan almıyor bunları, kendileri üretiyorlar, kendileri kuruyorlar. Bu da Türk kadınının ne kadar çalışkan, üretken ve yaratıcı olduğunu gösteriyor. Gerçekten çok duygulandım, çok tebrik ettim hepsini. Başarılarının devamını diliyorum, başka kadınlara da örnek olmalarını diliyorum. Girişimleri nedeniyle kutluyorum hepsini."

"Sirke kazandı"

Emine Erdoğan, turşunun limonla mı sirkeyle mi yapılacağına ilişkin gelenekselleşen soruya gülümseyerek, "Galiba sirke ağır bastı, ben uzmanların yanında başka bir fikir beyan edemem, dolayısıyla sirke kazandı." dedi.

Etkinliğe, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ile AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam da katıldı.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1055604/emine-erdogan-cubukta-tursu-kurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.