Meral Akşener'den Mansur Yavaş açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı gösterilmesine karşı çıkmayacağını açıkladı.
Murat Saltan
|
26 Ekim 2021, Salı - 00:16
Meral Akşener'den Mansur Yavaş açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV'de katıldığı programda, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akşener, hedefledikleri yeni sistemle ilgili bilgi verirken "Parlamenter sisteme hızlı bir şekilde geçilecek. Sistemde bir Cumhurbaşkanı olacak. Bir başkan yardımcısı olabilir. O da başbakan gibi çalışabilir. Seçilen Cumhurbaşkanı da tekrar seçilmesine gerek yok." dedi.

"Biz 'hayır' demeyiz"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş  ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun adaylığı değerlendiren Akşener şunları kaydetti:

"Ekrem İmamoğlu da Mansur Yavaş da Millet İttifakı'nın belediye başkanları. İki ismin de seçilmesi için gayret gösterdim. Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan birini aday gösterdiği halde biz 'hayır' demeyiz. 63 ilin ilçelerinde insanlarla görüşüyorum. Muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırmaya döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Taraftarlaşan insanlar 'o insanların arkasında yürüyecek mi yürümeyecek mi?' diye bir endişem var. Tek ve ortak adayla gidilmesini de öneriyorum. Sayın Kılıçdaroğlu döner de iki arkadaştan birini aday gösterirse hayır demeyiz."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1078103/meral-aksenerden-mansur-yavas-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (3)

Yorumunuz İletilmiştir.
ülküdaş
26 Ekim 2021, 08:38
mansura bütün dediklerinizi yaptırıp, belediye şirketlerini fetöcülerin, hdp lilerin çiftliği haline çevirdiniz daha ne isteyeceksiniz ki.. neye ve kime hizmet ettiği belli olmayan çakma ülkücüler siziii
dayı
26 Ekim 2021, 08:47
bir dönemin erkeklerden beklenmeyecek kadar bile delikanlı olan içişleri bakanının geldiği durum ve pozisyon budur. vatan bayrak sevdası nasıl olur da koltuk fetö pkk üçgenine döner, yazıklar olsun tek kelimeyle yazıklar olsun
beypazarı
26 Ekim 2021, 08:48
davasını satan adamlarla yola çıkılmaaazzz, ama davalarını satanlar birbirleriyle yola çıkabilirler sorun yok