Haluk Levent’in çağrısıyla Ülker Teyze evine kavuştu

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
06 Mayıs 2020 19:26
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 11:15
Haluk Levent’in çağrısıyla Ülker Teyze evine kavuştu
HM
Haber Merkezi Editör

Geçtiğimiz haftalarda ünlü sanatçı Haluk Levent tarafından gündeme getirilen 76 yaşındaki Ülker Teyze, artık Altındağ Belediyesi'ne emanet.

Sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesabından kötü şartlarda yaşayan Ülker Güleryüz'ün hikayesini paylaştı. Haluk Levent'in paylaşımının ardından harekete geçen Altındağ Belediyesi Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı'nın girişimleriyle Ülker Güleryüz sımsıcak bir yuvaya kavuştu.

“ARTIK ONUN ALTINDAĞLI KARDEŞLERİ, ÇOCUKLARI VE TORUNLARI VAR”

İkamet etmek istediği mahallede eve kavuşan Ülker teyzeye, yepyeni eşyalar alındı, evi baştan aşağı döşendi. Ülker teyzenin yeni evine taşınma sürecini yakından takip eden Başkan Balcı "Ülker teyzemiz artık bize emanet. Artık onun Altındağlı kardeşleri, çocukları ve torunları var" dedi. Ülker teyzenin sağlığıyla da yakından ilgilendiklerini sözlerine ekleyen Başkan Balcı, "Kendisine sağlıklı, hayırlı ve huzurlu ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

SICACIK BİR YUVA, YEPYENİ BİR HAYAT

Çok kısa bir süre önce, Ülker Güleryüz'ün kimsesi olmadığı için, derme çatma bir barakada yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Başkan Balcı, Ülker Teyze'nin yepyeni bir hayata kavuşmasının hikayesini şu sözlerle anlattı:

"Ülker Teyzemizden sanatçı Haluk Levent sayesinde haberimiz oldu. Teyzemiz 76 yaşında ve kimsesizdi. Çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyordu. Haberimiz olur olmaz hemen harekete geçtik ve teyzemizle tanıştık. Ülker teyzemiz o kadar yalnızdı ki, yaşadığı hayatın zor koşulları değil, yalnızlık belini bükmüştü daha çok. Biz de kendisine, bundan böyle kocaman bir ailesi olduğunu söyledik. Altındağ'ın ve Altındağ Belediyesi'nin onu sevgiyle bağrına basacağını, Altındağ'ın altın kalpli insanlarının onu da aile bireyleri gibi benimseyeceğini anlattık. Ülker teyzemizin yüzünün güldüğünü görmek çok güzel. Artık yepyeni eşyalarla döşenmiş, sıcacık bir yuvası var. Hiç üşümeyecek, ömrünün kalan kısmını huzur içinde bu evde geçirecek inşallah."

HALUK LEVENT TEŞEKKÜR ETTİ

Ülker Güleryüz'ün yeni evine kavuşmasının ardından sanatçı Haluk Levent ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı'ya teşekkür etti.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.