Mustafa Destici'den Anadolu Fest'in iptaline destek

BBP lideri Destici, Anadolu Fest öncesi valiliğin etkinlik yasağı getirmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek "Müzik festivali adı altında, şarap, bira festivali, haram olan şeylerin ya da davranışların sergilenmesi normalmiş gibi davranılıyor" dedi.
Murat Saltan
|
13 Mayıs 2022, Cuma - 14:45
Mustafa Destici'den Anadolu Fest'in iptaline destek

Eskişehir Valiliği 12-15 Mayıs’ta yapılacak Anadolu Fest öncesi açık alan etkinliklerini 15 gün süreyle iptal etti. Valilik gerekçesinde ‘Huzur ortamının sağlanması ve asayişin korunması’ öne sürüldü.

Bir gazetecinin sorusu üzerine, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, valiliğin aldığı kararın doğru ve yerinde bir karar olduğu söyledi.

"Haram olan şeyler normal gibi davranılıyor"

"Müzik festivali, sanat adı altında bizim ahlakımızla, meşrebimizle, inancımızla, kültürümüzle uygun olmayan, gayri ahlaki diyebileceğimiz davranışları içinde yoğunluklu olarak barındıran bu tür faaliyetlerle ilgili şerhimiz var." ifadelerini kullanan Destici şöyle devam etti;

Herkes belki bunu açıkça söyleyemeyebilir ama ben açıkça söylüyorum, daha net söyleyeyim: Müzik festivali adı altında, şarap, bira festivali, ne bileyim böyle haram olan şeylerin ya da davranışların sergilenmesi normalmiş gibi davranılıyor. Orada iki günlük bir serbest bölge oluşturuluyor. Organizasyonu şahsen memleketim, ülkem, milletim, insanım ve gençlerim için de uygun görmem. Biz bu tür davranışları gençlerimizi özendirici pozisyona getirmemeliyiz. Daha önce de ifade ettim. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu milletin adı Türk milletidir. Bu milletin inancı İslam’dır ve Türk İslam inancına bağlıdır. Elbette ki başka etnik kökenden başka dinden, mezhebi anlayıştan insanlarımız da var. Onlara da saygı duyuyoruz, vatandaşlarımız var ama bunların hepsinin bu milletin değerlerine inancına, kültürüne saygı göstermesi lazım."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1498290/mustafa-desticiden-anadolu-festin-iptaline-destek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.