MHP'den Bakan Bekir Bozdağ'a 'af' ziyareti

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile bugün infaz hesaplamasının gözden geçirilmesi için bir görüşme yapacağını duyurdu.
Murat Saltan
|
20 Eylül 2022, Salı - 11:21
MHP'den Bakan Bekir Bozdağ'a 'af' ziyareti

Son günlerde gündeme gelen 'af' düzenlemesi ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) dikkat çeken bir adım geldi.

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la görüşeceğini duyurdu.

Yıldız, görüşmeye ilişkin " İnfaz hesaplamasının gözden geçirilmesi gerekliliğini sayın adalet bakanımıza bugün anlatacağım." paylaşımında bulundu.

Yıldız, bir önceki mesajında da Anyasa Mahkemesi'ni işaret ederek, “Anayasa Mahkemesi’nin anayasa ve demokratik toplum düzeniyle imtihanına hep birlikte tanık olacağız” ifadelerini kullandı.

Af düzenlemesi

Kulislere yansıyan af düzenlemesiyle, adli suçlarda infaz süresini yüzde 50’nin de altına düşürme, denetimli serbestlik süresini uzatarak kişilerin kapalı cezaevlerinde geçirecekleri süreyi azaltma, beyan esasına göre cinsel saldırı suçlarında cezayı affetme, kasten öldürme başta olmak üzere kasıtlı suçların tamamını düzenlemelerin kapsamı içerisinde dâhil etme bulunduğu yansımıştı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1790494/mhpden-bakan-bekir-bozdaga-af-ziyareti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.