Kılıçdaroğlu’ndan Adalet Bakanı’na sorular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a yeni sorular sordu.
Mevlüt Peker
|
21 Eylül 2023, Perşembe - 18:47
Kılıçdaroğlu’ndan Adalet Bakanı’na sorular

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X’teki resmî kurum yöneticisi onaylı @kilicdarogluk hesabından yaptığı paylaşımda sorusuna Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un verdiği cevabı çarpıtılmış bularak, elinde belge bulunduğunu bildirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya paylaşımındaki ifadeleri şu şekilde:

“Adalet Bakanı sorduğum ve soracağım soruları idrak edemeden konuyu çarpıtmaya, yalan bilgiler üzerinden yanıt vermeye çalışmış. Hala öğrenemediniz, Kemal Kılıçdaroğlu belgesiz konuşmaz.

Bu tahliye kararına itiraz başvurusu dahi yapılmadığı halde, mahkeme aynı gün yeniden toplanarak hukuka aykırı biçimde kendi kararını iptal etmiş. Yani açıklamada iddia ettiğiniz gibi yapılmış bir itiraz başvurusu yok.

Şimdi gelelim ikinci soruma:

Adalet Bakanı ve HSK Başkanı…

Bu hukuksuz kararları veren Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesinin ilgili hakimleri hakkında herhangi bir işlem tesis ettiniz mi? Bu hakimlerin korunmasının nedeni nedir? Sizi rahatsız eden kararlara imza atan hakimlere yaptığınız ‘açığa alma, yer değiştirme, yetki değişikliği gibi’ rutin işlemler neden aklınıza gelmedi? Yoksa hukuksuz işlem yapılmasının talimatını siz mi verdiniz?”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100863/kilicdaroglundan-adalet-bakanina-sorular
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.