Kılıçdaroğlu'ndan 'sözde cumhurbaşkanı' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tartışma konusu olan 'sözde cumhurbaşkanı' çıkışıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, "Milleti yoksulluğa mahkum ettiği için 'sözde' dedim" ifadelerini kullandı.
Can Güvenir
|
12 Ocak 2021, Salı - 12:32
Kılıçdaroğlu'ndan 'sözde cumhurbaşkanı' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi Toplantısı öncesinde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği ve tartışma konusu olan "sözde cumhurbaşkanı" çıkışı vardı. Sözlerinin arkasında duran Kılıçdaroğlu, "Milleti açlığa mahkum eden sensin kardeşim. O nedenle ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum ve söylemeye devam ediyorum." dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Kendisine sözde cumhurbaşkanı dedim diye çok alınmış. Bremen mızıkacıları gibi çıktılar hep beraber saldırıyorlar. Acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz diye. Yaratan sensin kardeşim. Milleti açlığa mahkum eden sensin kardeşim. O nedenle ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum ve söylemeye devam ediyorum. 1 milyon lira tazminat davası açmış. Ben onun hakkında 1 paralık açıyorum. Değeri o kadar çünkü. Dolarla da açabilirdi. Seçim kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz bu gerçeğin bilinmesi lazım. Cumhurbaşkanı olması için TBMM'de Anayasa'nın 103. maddesinde yer alan yemini okumanız lazım. Yemini edeceksin o yemine sadık kaldığın sürece 83 milyonun cumhurbaşkanısın kimse buna itiraz edemez. Milletin iradesine her zaman her ortamda saygı duyulur. Milletin seçtiği kişinin de millete saygı duyması lazım. Karşılıklı olmazsa saygı olmaz. Kişi seçime girdi, seçimi kazandı, yemin metnini okudu ve cumhurbaşkanı oldu itiraz eden oldu mu? Hayır. "


https://www.ankaramasasi.com/haber/514680/kilicdaroglundan-sozde-cumhurbaskani-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.