Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bildiri tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 104 emekli amiralin bildirisine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri üzerinden bir kez daha tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildirinin buram buram darbe koktuğunu söyledi.
Can Güvenir
|
07 Nisan 2021, Çarşamba - 12:17
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bildiri tepkisi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde 104 emekli amiralin bildirisi vardı. Erdoğan, bildiri üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Bildirinin buram buram darbe koktuğunu söyleyen Erdoğan, "Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"CHP Genel Başkanı ve şürekası, tüm konuşmalarında, hafıza-i beşerin nisyanına güvenerek, yarısı yalan, yarısı yanlış bir sürü iddia ortaya atıyorlar. Öyle ki bir grup emekli amiralin, buram buram darbe iması kokan açıklamalarını, ekonomiyle ilgilendirerek 'gündem saptırma' olarak aklamaya çalışacak kadar şirazesinden koptu."

"Türkiye daha 15 Temmuz acısının yaralarını saramamışken, bir grup emekli askerin aslı astarı olmayan meseleler üzerinden milli iradeyi, ülkenin seçilmiş yönetimini tehdit etmelerini küçümseyen, darbecinin ta kendisidir."

"Darbeciler kadar tehlikeli görüyoruz"

"Kendi iktidarını ülkenin ve milletin felaketinde gören bu habis zihniyeti, en az teröristler ve darbeciler kadar tehlikeli görüyoruz."

"Hem teröristleri ve darbecileri aklıyorlar, hem de ekonomi üzerinden milletimizin, özellikle de gençlerimizin umudunu kırarak, ülkemizi güven ve istikrar yerine kaos iklimine yönlendirmeye çalışıyorlar."

"Oturduğu koltuğa, mide bulandırıcı bir kaset kumpasıyla getirilen bu zata, diyet olarak darbecilerin sözcülüğü vazifesinin tevdi edildiği anlaşılıyor."

"Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır."

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/697389/erdogandan-kilicdarogluna-bildiri-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.