Bakan Ziya Selçuk açıkladı! Okullar kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, artan vakalar sonrası "Okullar tamamen kapanacak mı?" sorusuna "Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek'' dedi.
Murat Saltan
|
08 Nisan 2021, Perşembe - 22:20
Bakan Ziya Selçuk açıkladı! Okullar kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, HaberTürk TV'de Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programında Gazeteci Muharrem Sarıkaya ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı.

"Değerlendiriliyor"

Okullar tamamen kapanacak mı?" sorusu sorulan Bakan Selçuk, "2 Mart'tan itibaren yerinde karar dönemine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyor. 9 il hariç ortaokul ve liseler eğitim öğretimde bir kapanma söz konusu oldu. Yalova, Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu. İller kendi durumunu dikkate alarak ona göre karar verme sürecini hayata geçiriyorlar. Önümüzdeki süreç elbette Kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor. Durumun Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek." yanıtını verdi.

"Türkiye en çok okul kapatan 4. ülke"

Gönlünden okulların kapanmamasının geçmesi geçtiğini belirten Selçuk, "Bizler okulların hep açık olmasını isteriz. Ama önce sağlık dediğimizde Türkiye dünyada en çok okul kapatan 4. ülke. Bu bize şunu gösteriyor, Türkiye çok kontrollü gidiyor. Önümüzdeki süreçte vakaların artmasını toplamsal olarak değerlendirdiğinizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Ama bizim gönlümüz okulların açık olması." ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/700009/bakan-ziya-selcuk-acikladi-okullar-kapanacak-mi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.