Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan evlat nöbeti tutan ailelere ziyaret

Diyarbakır ziyareti kapsamında HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PKK ve HDP’nin evlat diye bir derdi yok" dedi.
Can Güvenir
|
09 Temmuz 2021, Cuma - 16:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan evlat nöbeti tutan ailelere ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır ziyareti kapsamında HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. 

Basına kapalı gerçekleşen ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PKK’nın HDP’nin evlat diye bir derdi yok. Kandil’de taciz onlar için bir sorun değil. Oradaki 13-14-15 yaşındaki kızın taciz edilmesi bunlar için sorun değil. Bunların yöneticilerinin umurunda değil. O yöneticilerinin evlat diye bir sorunları yok. Çünkü onlar taciz terörü üzerinden bu günlere geldiler." dedi.

"İnanıyorum ki Diyarbakır annelerinin bedduası onları vuracaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bu işin takibindeyiz. İçişleri Bakanlığımız, silahlı kuvvetlerimiz bunların üzerine üzerine gidiyor, hiçbir zaman bu takibi bırakmayacağız, sonuna kadar bu görevi kovalayacağız. Çünkü bulunduğumuz görev bize bunu buyuruyor. Şu anda parlamentoda yoğun bir şekilde bunun takibindeyiz. Bugüne kadar 700 güne yaklaştık, bu sabrı sonuna kadar göstereceğinizden şüphem yok. Biz bu işi asla bırakmadık ve bırakmayacağız. Sizlerin acısı bizim de acımızdır. Rabbim inşallah bu kalan yavrularımıza kavuşmayı da bizlere nasip etsin" şeklinde konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/879610/cumhurbaskani-erdogandan-evlat-nobeti-tutan-ailelere-ziyaret
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.