Emek ve Özgürlük İttifakı'ndan karar

Emek ve Özgürlük İttifakı, bileşenlerin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından basın toplantısıyla tutumunu açıklayacak.
Onur Çetinkaya
|
19 Mart 2023, Pazar - 09:32
Emek ve Özgürlük İttifakı'ndan karar

Türkiye 55 gün sonra sandık başına gitmeye hazırlanırken, Emek ve Özgürlük İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kararını verdi.

Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere ittifak adıyla girme kararı aldı. 

Toplantı bekleniyor 

Yapılan son toplantıda seçime girme yeterliliği olan partilerin kendi ad ve logosunu kullanması, yerelde ise işbirliklerine gidilmesi kararı alınırken, cumhurbaşkanı adaylığı konusu da netleşti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifakın tutumunun bir basın toplantısıyla açıklanacağı aktarıldı.

23 Mart’tan önce açıklama yapılması beklenirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ziyaretlerin beklendiği aktarıldı.

TİP’le görüşen Kılıçdaroğlu’nun yakın zamanda HDP ve EMEP gibi diğer bileşenleri de ziyaret edeceği, görüş alışverişinde bulunacağı kaydediliyor.

Kılıçdaroğlu destelenecek 

Edinilen kulis bilgilerine göre ise Emek ve Özgürlük İttifakı'nın son toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleme kararı çıktı.

Kılıçdaroğlu’na doğrudan destek açıklaması yapılması beklenmezken, bunun yerine aday çıkarılmayarak CHP liderinin işaret edileceği öğrenildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2075704/emek-ve-ozgurluk-ittifakindan-karar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.