Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençlerimizin karar mekanizmasında yer almasına tahammül dahi edemeyenlere en iyi cevabı sizlerin 28 Mayıs’ta vereceğine inanıyorum.” dedi.
Zeliha Demirci
|
20 Mayıs 2023, Cumartesi - 21:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Modern’in Karaköy’de bulunan yeni binasını ziyaret etti. Ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesine giderek burada gençler ile sohbet etti. Erdoğan gençlerin hayallerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğini söyleyerek “Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan umutsuzluk dalgalarına asla prim vermeyin. Özellikle geçmişinde ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmamış kişilerin sizleri kendi dipsiz karanlıklarına çekme çabalarına karşı uyanık olun. Bunlar siyasi ömürlerini biraz daha uzatmaktan başka hiçbir gayesi olmayan kifayetsiz muhterislerdir. Bunların eserleri yok ki anlatsınlar. Biz ise siyasi hayatımızın tamamında gençlerimize inandık güvendik. Seçilme yaşını 18’e biz indirdik. Bunları neden onlar yapmadı? Çünkü biz gençlerimize güvendik. Pazar günü seçimlerin sonucuna göre 28. Dönemde Meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4’ünün bizim partimizden olması bunun ispatıdır. CHP Genel Başkanı ise asla böyle bir adım atmadı, atamaz. Yürek ister yürek. Biz bu zihinsel devrimi gerçekleştirme gayretindeyiz. Bunu sizinle gerçekleştireceğiz” dedi.

"Gençlerimizin artık ‘yeter’ diyeceğinden şüphe duymuyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP gençlere güvenmiyor. Gençlerin mecliste olmasını, tecrübe kazanmasını istemiyor. Bu şahıs gençleri kendisine en büyük rakip olarak görüyor. Gençlerimizin karar mekanizmasında yer almasına tahammül dahi edemeyenlere en iyi cevabı sizlerin 28 Mayıs’ta vereceğine inanıyorum. Gençlerimizin 28 Mayıs’ta hesabını sandıkta soracağına inanıyorum. Siyasi ömürlerini 3-5 gün daha uzatmak için milletin sinir uçları ile oynayanları inşallah sizlerin desteği ile emekli edeceğiz. Deprem bölgesindeki insanlara bu denli hakaret edilir mi? Gönderdiğin 3-5 kuruşun çirkin propagandasını yapmaya kalkıyorsun, otelden kovmaya kalkıyorsun. 6 deprem şehrimizi ziyaret edeceğiz. Ne sıkıntı varsa birlikte giderelim istiyoruz. Onlar bizim canımız ciğerimiz. Kendi ikballeri uğruna sizi kullanmak isteyenlere gençlerimizin artık ‘yeter’ diyeceğinden şüphe duymuyorum" diye konuştu.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2082941/cumhurbaskani-erdogan-genclerle-bir-araya-geldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.