Gölbaşı bilardonun merkezi olacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 2 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip bilardo tesisinin çalışmalarına başladıklarını açıkladı.
Can Güvenir
|
17 Kasım 2020, Salı - 15:31
Gölbaşı bilardonun merkezi olacak
Gölbaşı Belediyesi dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahip, içerisinde Türkiye Bilardo Federasyonu'nun da yer alacağı yeni bilardo turnuva tesisi için kolları sıvadı. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 2 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip bilardo tesisinin çalışmalarına başladıklarını belirtti. 


Tesiste yok yok

Tesis hakkında bilgi veren Başkan Şimşek, "Tesisimizde, federasyon binası, turnuva salonu, fuaye, kafeterya ve mutfak, seyirci ve sporcu ayrı giriş-çıkış alanları, bay-bayan sporcu giyinme odaları, WC, maç öncesi ve molalarda sporcuların maça hazırlanabilmesi için sporcu dinlenme odası, hakem odası, sinema koltuklu çift tribün, tüm salona hâkim loca, toplantı salonu, açık otopark gibi pek çok alan bulunacak" dedi.
 


Türkiye Bilardo Federasyonu taşınıyor

Türkiye Bilardo Federasyonu'nun da bu tesis içinde yer alacağını aktaran Şimşek, "Türkiye Bilardo Federasyonu’nun en yakın zaman diliminde Gölbaşı’na taşınmasını planlamaktayız. İlçemizin çehresine yakışacak atılımlar içinde bulunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hem sporun kalitesine uygun hem de hizmet ağının sağlıklı bir şekilde sunulacağı federasyon binamız da burada hizmete girecek" ifadelerini kullandı.


Bilardo müsabakaları artık Gölbaşı’nda

Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarının önümüzdeki yıldan itibaren Gölbaşı’nda oynanacağının da müjdesini de veren Başkan Ramazan Şimşek, "TRT’den naklen yayınlanan bu organizasyonlar sayesinde hem Gölbaşı’mızın reklamını yapacağız hem de yıl içerisinde buraya gelecek binlerce sporcu ve seyirci ile ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacağız. Bilardo müsabakaları ile spor turizmini Başkentimize taşıyacak hem Gölbaşı’nın hem de Ankara’nın turizm kenti olmasına fayda sağlayacağız. Başkentimize yakışır bir Gölbaşı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Spor denilince Ankara ve Gölbaşı akla gelecek" şeklinde konuştu.

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/371299/golbasi-bilardonun-merkezi-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.