Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesi için her türlü adımı attıklarını belirterek "Bundan ne ana muhalefet ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar" dedi. İstanbul'da çöp dağlarının yükselmeye başladığını ifade eden Erdoğan, "Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden temizlenmiyor, neden kaldırılmıyor?" diye sordu.
Can Güvenir
|
26 Şubat 2021, Cuma - 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kanal İstanbul tartışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje için her türlü adımı attıklarını belirtti. 

"Bundan ne ana muhalefet ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu proje benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemime dayanıyor. Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz. Boğazın ne tür tehditler altında olduğunu benim vatandaşım biliyor." dedi.

İstanbul'da çöp dağlarının yükselmeye başladığını ifade eden Erdoğan, "Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden temizlenmiyor, neden kaldırılmıyor? İstanbul halkı eski Türkiye özlemine mi dönecek?" şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Hocalı katliamının Ermenistan'ın kişiliğinin ne olduğunu ortaya koyması bakımından çok çok önemli. Bir gecede insanları tanklarla saldırıya geçmek suretiyle yüzlerce, binlerce insanın orada katledilmesi kabul edilebilir bir şey değil.

Ermenistan'daki darbe girişimi 

Darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz mümkün değil. Askerin devreye girmek suretiyle burada böyle bir darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir bir şey. Eğer bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Bunu da Ermenistan halkının tasarrufuna bırakmak lazım. Paşinyan'ı zaten halk kendisi alaşağı edecek konuma gelmiştir ama olay darbe olunca darbeye bakışımız bu noktada farklıdır.

Kısıtlamalar esnetilecek mi?

Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü kabineye gelecek. Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne konumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek. Sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını kabine toplantısında alacağız.

Kanal İstanbul tartışmaları

Çevre Şehircilik bakanlığı her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bu proje benim Büyükşehir Belediye Başkanlığıma dayanan bir projedir. Hala ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemeyiz...' Yahu siz neyi istiyorsunuz ki.. Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul ne hale geldi, görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor. İnadına ifadesini ben İstanbul'a güzellik kazandıracağız, yeni değil, projemiz hazırdır. Şu anda projemiz alternatifleriyle hazırdır ve bu projeyi Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi hayran hayran gelip yerinde izleyecek. Her türlü adımı şu anda atmış bulunuyoruz. Ne bundan ana muhalefet anlar ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar.


https://www.ankaramasasi.com/haber/621244/cumhurbaskani-erdogandan-ekrem-imamogluna-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.