Mamak'ta sahne kadınların olacak

Restorasyon çalışmalarının ardından faaliyete geçen Musiki Muallim Mektebi'nde tiyatro kursu eğitimleri başladı. Kursta eğitim gören kadınlar yerli, milli ve manevi değerleri anlatan bir tiyatro gösteri ile Mamaklılarla buluşmaya hazırlanıyor.
Büşra Bayrak
|
08 Nisan 2021, Perşembe - 11:38
Mamak'ta sahne kadınların olacak

Cumhuriyet Tarihi’nin ilk konservatuarı olan Musiki Muallim Mektebi sanatseverlerin buluşuma adresi olmaya devam ediyor. 

Restorasyon çalışmalarının ardından yeniden faaliyetlerine başlayan mektepte tiyatro kursu eğitimleri başladı. Kursun ilk öğrencileri ise kadınlar oldu. Yaklaşık 25 kişiden oluşan kursiyer kadınlar, Mamak Belediyesi Tiyatro Hocası Kenan Olpak eşliğinde, diksiyon ve etkili konuşma, hitabet, beden dili, drama ve tiyatro dersleri alıyor. Kursiyer kadınlar eğitimler sonrası ise yerli, milli ve manevi değerlerimizi anlatan bir tiyatro gösteri ile Mamaklılarla buluşacak.

Hayallerini gerçekleştiriyorlar

Musiki Muallim Mektebi’nin tarihi boyunca birçok sanatçı yetiştirdiğini ifade eden Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci,  “Bu özel mekanda tiyatro oyunlarının yanı sıra kurs ve etkinlikler düzenleyerek geleceğin oyuncularını yetiştirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda içinde tiyatro hevesi kalmış vatandaşlarımıza da eğitimler vererek hayallerini gerçekleştirme imkanı sunuyoruz” dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/699072/mamakta-sahne-kadinlarin-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.