AK Partili Sinan Burhan’dan proje yarım kaldı iddiası

AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kale ve Ulus civarında turizmi hareketlendirmek için başlattığı projenin yarım kaldığını iddia etti.
Büşra Bayrak
|
17 Ekim 2020, Cumartesi - 13:31
AK Partili Sinan Burhan’dan proje yarım kaldı iddiası

AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Kale ve Ulus civarında turizmi hareketlendirmek için başlattığı proje hakkında konuştu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Altındağ’da oluşturulan tarihi kent gezi durağında açıklama yapan Burhan, “Bu projeye göre kale ve Ulus civarında bir otobüs düzenli olarak bu bölgelere sefer yapacaktı. Böylece turizm hareketlenecekti.  Ancak şu ana kadar bir tek otobüs seferi yapılmadı. Ulus ve Samanpazarı Esnafı da “Ne seferi bir tek otobüs yok” diyor. “Hani bölge hareketlenecekti” diye soran esnaf büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyiz diyorlar” dedi.

“Mansur Yavaş algıda başarılı”

Bugüne kadar kaleye bir tek turist otobüsünün gelmediğini savunan Burhan, "Öte yandan, 'bisiklet yolu yapacağım' dedi bir bölgeye yaptı sanki Ankara’nın tüm köy ve ilçelerine de yaptı sanırsınız, yok böyle bir hizmet. Tebrikler algıda başarılı. Bakın, Altındağ Meclis Üyesiyim bir gün dahil burada otobüs yok. Mansur Bey’in durağı bu işte, Kale için turizm için durak yaptık diyor. Ya yazık ya, esnafın bir kısmına yardım ediyor bir kısmına yardım etmiyor, tüm esnafa yardım ettik diyor. Mansur Bey artık algı belediyeciliğini bırakın. Kaleye bir tek otobüs yollamadı. Şuraya göstermelik de olsa bir otobüs göndermez mi insan ya. Yapmayın böyle. ” açıklamasında bulundu.


http://www.ankaramasasi.com/haber/261431/ak-partili-sinan-burhandan-proje-yarim-kaldi-iddiasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.