AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sözde cumhurbaşkanı' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' çıkışına tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Siz Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek makamı olan, orduların baş komutanı olan Cumhurbaşkanı'na böyle bir şey söylerseniz, bu Cumhuriyet değerlerine karşı söylenmiş olur." dedi.
Can Güvenir
|
14 Ocak 2021, Perşembe - 17:29
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sözde cumhurbaşkanı' tepkisi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı. Toplantının ardından parti sözcüsü Ömer Çelik, kameralar karşısına geçti.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' çıkışına tepki gösterdi. Çelik şu ifadeleri kullandı:

Gayrımeşru yapılar için bu ifadeyi kullanırsınız. Yakın tarihte 27 Nisan 2007'de bazılarının 'post-modern darbe' dediği, muhtıra teşebbüsü ile gündeme gelmişti. O zamanki askeri vesayet tartışmasında 'Biz sözde değil özde Cumhurbaşkanı istiyoruz.' Bu yetkiyi size kim verdi? 

Siyasi partiler, partiye mensup olan kişilerin evidir. Türkiye Cumhuriyeti ise herkesin ortak çatısıdır. Siz Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek makamı olan, orduların baş komutanı olan Cumhurbaşkanı'na böyle bir şey söylerseniz, bu Cumhuriyet değerlerine karşı söylenmiş olur. 'Siyasi eleştiri' yapıyoruz diyorlar. Genel Başkanlık makamı için değil, Cumhurbaşkanlığı makamına bu eleştiriyi yapıyorsunuz.

https://www.ankaramasasi.com/haber/521532/ak-parti-sozcusu-celikten-sozde-cumhurbaskani-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.