Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gara açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gara'da 13 şehit verilmesiyle ilgili olarak "Kardeşlerimizi kurtarmak için çok uğraştık" dedi. Katliamla ilgili Meclis'e soruşturma önergesi verileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işin gerçeğini anlatacağız" ifadesini kullandı. Erdoğan, ABD'yi terör örgütüne destek vermekle suçladı ve yeni Başkan Biden'a "Bunları iyi tanı" diye seslendi.
Can Güvenir
|
15 Şubat 2021, Pazartesi - 14:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gara açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında Gara'daki PKK katliamına değindi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Irak'ın kuzeyindeki terör yuvaları için başlattığımız harekatta şehit olan 3 askerimiz ile teröristler tarafından alçakça katledilen şehit edilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimiz bir kısmı 5, bir kısmı 6 yıl teröristlerin ellerinde esirdi. Bu kardeşlerimizi bu teröristlerin ellerinden kurtarmanın hesabını yaptık. Çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece kardeşlerimizi kurtaralım istedik. İlk etapta bütün inlerine, mağaralara gireceğiz demiştik ya 42 terörist bu esnada gebertildi. Teröristler alçakça bir katliam yaptı. Meclis'e soruşturma önergesi verilecek, bu işin gerçeğini anlatacağız.

"Bal gibi de yanındasınız"   

"Batı bundan anlar mı? İsterse anlasın isterse anlamasın. İşte ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK'nın YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Maalesef bunu başından itibaren hep gördük. Kuzey Irak'a binlerce TIR, tank getirdiler ve bunları teröristlere teslim ettiler. Bizim güvenlik güçlerimizle savaştılar. Artık yağma yok. Eğer biz sizinle NATO'da berabersek bu birlikteliğimizi sürdüreceksek bize samimi davranacaksınız."

"Parlamentodaki uzantıları ellerinde çakı bile yoktu diyor"

Son harekatımızda bu gerçeği bir kez daha gördük. Askerimizin karşısında duramayan terör örgütü alçaklıkta sınır tanımıyor. Üstadımızın tabiriyle bunlar alçak değil çukur. En sonunda alçaklar bu kardeşlerimizi buradan kaçış olmadığını anlayınca sözde lider durumda olanı... Şu anda Malatya'da bütün tetkikler yapılıyor. Aileleri gelip görsün istedik. Bu masumların kanı Irak ve Suriye'de sempati destekleyen herkesin eline bulaşmıştır. Parlamentodaki uzantıları ellerinde çakı bile yoktu diyor. Bomba var silah var ama çakı yok.

"Sayın Biden sen de bunları iyi tanı"

Bu Ankara'dan İstanbul'a yürümeye benzemez bu gerçekleri iyi öğreneceksin. Bunun bedelini bu millet size ödetecek. Bu sözüm demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleri ve uzantıları ile bağlantılı olanlaradır. Hepiniz bu 13 masum insanın katledilmesinden sorumlusunuz. Bölücü terör örgütü 1984'ten bu yana 30 bin sivil insanımızı katletti. Bunlar içinde anne karnındaki çocuktan kadından yaşlıya işçiden öğretmene çobandan imama her kesimden insanımız vardır. Dünyaya diyoruz ki gelin bu alçakların gerçek yüzünü iyi tanıyın. Sayın Biden sen de bunları iyi tanı. Ama bunları tanırken FETÖ'yü de unutma."

https://www.ankaramasasi.com/haber/595270/cumhurbaskani-erdogandan-gara-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.