Kılıçdaroğlu'ndan Gara açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a PKK'nın Gara katliamı üzerinden 5 soru yönelten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu soruların cevabını millet adına ondan bekleyeceğim" dedi.
Can Güvenir
|
16 Şubat 2021, Salı - 13:46
Kılıçdaroğlu'ndan Gara açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Enis Berberoğlu'nun da katıldığı grup toplantısında PKK'nın Gara katliamına değinen Kılıçdaroğlu, şehitlerin isimlerini tek tek okudu. Konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 5 soru yönelten Kılıçdaroğlu, "Bu soruların cevabını millet adına ondan bekleyeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu şu şekilde konuştu: 

Soru 1: Bölücü terör örgütünün tam 5 buçuk yıldır elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için, 2015 tarihinden bu yana başbakan ya da cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız ?

Soru 2: Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken, neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi? 

Soru 3: Yıllarda dostum Trump diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız? 

Soru 4: Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkıları olmuş, İnsan Hakları Vakfı, İnsan Hakları Derneği ve MAZLUMDER gibi ulusal insan hakları örgütleri ile uluslararası insan hakları örgütlerinden, terör örgütünün elinde tuttuğu vatan evlatlarımıza zarar gelmemesi ve serbest bırakılmaları için en azından çağrıda bulunmak hiç aklınıza gelmedi mi?

Soru 5: Dün Rize'de yaptığınız açıklamalardan sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim? https://www.ankaramasasi.com/haber/597107/kilicdaroglundan-gara-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.