Elmadağ'da yeni su kaynakları için düğmeye basıldı

Elmadağ Belediyesi, kuraklık tehdidi nedeniyle yeni su kaynakları bulmak ilçe genelinde çalışmalarını sürdürüyor.
Zeliha Demirci
|
26 Şubat 2021, Cuma - 15:15
Elmadağ'da yeni su kaynakları için düğmeye basıldı

Ülkemizde son yılların en kurak döneminin yaşanması, beklenen kar yağışının olmaması nedeniyle Elmadağ Belediyesi, yeni su kaynakları bulmak için ilçe genelinde uzun süredir çalışmalarını sürdürüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, “İlçemizin su ihtiyacını gidermek için Ankara merkez hattan (Mamak, Gölbaşı, Çankaya) günlük ortalama 30 tanker su sevkiyatı yapılıp, depolara basılmaktadır. İlçemizin zayıf kalan Hisarköy kuyularına olan bağımlılığını, yeni kaynaklarla ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Su sıkıntılarını gidermek için ASKİ tarafından su sondaj çalışmaları Elmadağ’da başarıyla sonuçlanmıştır. Hayırlı bereketli olsun.” dedi.

Başkan Aşkın sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu çalışmalarda, talimatıyla imkanlarını seferber eden, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş olmak üzere, ASKİ Genel Müdürümüz Erdoğan Öztürk, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Bölge Müdürümüz ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“Kaynaklarımızı koruyup hep birlikte sahip çıkalım”

Belediye Başkanı Aşkın, “Su kaynakları açısından zor bir dönemden geçildiğini tekrar hatırlatarak, vatandaşlarımıza su tasarrufu çağrısında bulunuyoruz. Biz şimdiden hep birlikte bu tedbiri alırsak, kaynaklarımıza sahip çıkarsak, çocuklarımıza, evlatlarımıza daha güzel daha yaşanabilir bir dünya bırakırız.” dedi.


https://www.ankaramasasi.com/haber/621290/elmadagda-yeni-su-kaynaklari-icin-dugmeye-basildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.