Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta gerçekleştirdiği esnaf ziyareti esnasında kendisine yöneltilen, “Ufukta seçim görüyor musunuz?” sorusuna “Geciken her günün maliyeti vatandaş için çok ağır olacak. Bir an önce seçimin olması lazım” cevabını verdi.
Zeliha Demirci
|
08 Nisan 2021, Perşembe - 16:19
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop ziyaretinde balıkçılarla buluşmasının ardından CHP Sinop İl Başkanlığı önüne geldi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu burada balkondan atılan çiçekler ve yoğun bir kalabalık ile karşılandı. Ardından Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’la makamında görüşme gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu çıkışta kendisini bekleyen Sinoplulara hitap etti. Belediye başkanlığı önünde konuşan Barış Ayhan, “Kentimizde olan genel başkanımıza tüm Sinop halkı olarak ‘hoşgeldiniz’ diyorum. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan tüm Sinoplu hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise, “İktidara geldiğimizde çok güzel şeyler yapacağız. Bu ülkede yoksulluğu bitireceğiz. Bu ülkede her eve huzuru getireceğiz. Bizim insanımız birinci sınıf demokrasiye layıktır. Üçüncü sınıf demokrasiye değil. Herkes düşüncesini özgürce ifade edebilmeli. Caddelerinde, meydanlarında, sokaklarında rahat gezebilmeli. Rahat konuşabilmeli. Dolayısıyla biz bu güzel ülkeyi cennete çevirmek istiyoruz, cehenneme değil. Birlikte yaşayacağız ve huzur içinde yaşayacağız.” diye konuştu.

'Erken seçim' çağrısı yaptı

Konuşma sonrası Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ile birlikte Sakarya Caddesi üzerinde vatandaşı selamlayarak esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ziyaret esnasında bir esnafın, “Efendim ufukta seçim görüyor musunuz?” sorusuna “Olması lazım çünkü maliyeti çok yüksek. Geciken her günün maliyeti vatandaş için çok ağır olacak. Bir an önce seçimin olması lazım” yanıtını verdi. Ardından muhtarlarla toplantı yapılmak üzere İl Kültür Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’ne geçildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/699716/kemal-kilicdaroglundan-erken-secim-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.