Ankara’da çeşitli meslek gruplarının aşılanmasına başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından farklı meslek gruplarına mensup vatandaşlar koronavirüse karşı aşılanmaya başlandı. Aşı olmak isteyen vatandaşlar, Merkez Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevusunu alarak aşılarını olabilecek.
Zeliha Demirci
|
11 Haziran 2021, Cuma - 12:46
Ankara’da çeşitli meslek gruplarının aşılanmasına başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, farklı meslek gruplarında çalışan vatandaşların aşılanacağını açıklamasının ardından çeşitli meslek gruplarına mensup kişilerin koronavirüse karşı aşılanmasına başlandı. Ankara Şehir Hastanesi’nde, Merkez Hekim Randevu Sisteminden randevu alan vatandaşların ilk doz aşıları yapıldı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, “Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin. Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin. Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin” ifadelerine yer vermişti.

Vatandaşlardan "aşıya güven" mesajı

Aşı olan vatandaşlardan Ahmet Ertan, aşının faydasına inandığını belirterek, "Serbest meslek çalışanıyım. Farklı meslek gruplarına aşıların açılması çok iyi oldu. Hizmet veren insanlarımızın aşılarının verilmesi içlerinin rahat olmasını sağlıyor. Daha rahat olurlar. Vatana ve millete hayırlı olsun. Demek ki aşının bir faydası var" dedi.

Aşısını yaptıran diğer bir vatandaş Koray Gazizoğlu da, "E-nabız sistemine girdim. Randevumu aldım. Sıkıntı olmadı. Vatandaşlarımız muhakkak aşılarını olsunlar. Her gün stresle yaşamaktansa aşılarını olsunlar. Ben inceledim aşıyı. Çok riskli bir durum görmedim." şeklinde konuştu.


(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/830294/ankarada-cesitli-meslek-gruplarinin-asilanmasina-baslandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.